PET İSTANBUL FUARI
Pet İstanbul Fuarı; Türkiye’de gelişmekte olan evcil hayvan ürünleri pazarının ihtiyaç duyduğu profesyonel tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini artırmak üzere planlanmıştır. Tamamen sektör profesyonellerini hedefleyen onların bu konuda içinde bulundukları arayışa adres olmayı amaçlamaktadır. Yerli Üreticilerimizin veya ithalatçılarımızın iç piyasada daha fazla Petshop, veteriner, bakım merkezleri, toptancılar, zincir market ve sanal mağazalara ulaşmalarını sağlayacak, Ayrıca hedef kitlesine ilk elden ürün tedarikinde bulunmalarına, ürünleri hakkında bilgi aktarabilmelerine imkan verecektir.

Fuarın Tanıtım; Türkiye’de ki Petshop Mağazalarına, Veteriner Hekimlere, Sağlık Merkezlerine, Bakım Merkezlerine, Hayvanat Bahçelerine, Sanal Mağazalara, Üniversitelerin Veterinerlik Fakültelilerine, Zincir Marketler ve Süper Marketlere davetiye gönderimi 100.000 adet. 3.000 adet afiş dağıtımı, Ulusal Kanallarda haber ve reklam çalışması, Radyo spotları, Ulusal Gazetelere basın bülteni gönderimi ve reklam çalışması yapılması. Merkezi noktalarda açık hava reklamları, Sektörel Dergi ilanları ve Hayvan Severler Dernekleri ile Fuar haftası Etkinlik planlanması.

Fuar ziyaretçileri; Petshop Mağazaları, Zincir Marketler ve Süper Marketler, Veteriner Hekimler, Sağlık Merkezleri, Bakım ve güzellik Merkezleri, Hayvanat Bahçeleri, Çiftlikler, Sanal Mağazalar, Üniversitelerin Veterinerlik Fakültelileri, Yeni girişimciler.

Sergilenecek Ürün Grupları; Mama çeşitleri, Yem ürünleri, Pet Oyuncak ve Aksesuarları, Yaşam alanları, Taşıma Malzemeleri, Bakım-Sağlık ve Temizlik Ürünleri, Tekstil Ürünleri, Akvaryum ve Akvaryum Malzemeleri, Dekorasyon Malzemeleri, Bahçe Ürünleri.


FUAR SİTESİ DETAYLI BİLGİ